Serie A

Gabimi me listën, Roma humb në tavolinë ndeshjen ndaj Veronës

Në fushë doli me një barazim 0-0 në transfertën ndaj Veronës në “Bentegodi”, por Roma e ka humbur ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0, për shkak të një gabimi në listën e futbollistëve.

Vendimi u publikua pasditen e sotme nga Gjykata Sportive, e cila nuk e toleroi gabimin administrativ të verdhekuqve dhe i dha fitoren Veronës 3-0 në tavolinë, ndërsa Roma tani do të provojë të marrë pikët e para në fundjavë ndaj Juventusit.

Punonjësit e klubit verdhekuq nuk e kishin përfshirë mesfushorin Amadou Diawara në listën e futbollistëve mbi 22 vjeç dhe e kishin lënë ende në listën nën 22-vjeç, ndonëse ky i fundit ka mbushur 23 vjeç në muajin gusht.

Për shkak të këtij gabimi, mesfushori nuk ishte fare në listën e futbollistëve në dispozicion të Fonsecës për ndeshjen e të shtunës në mbrëmje ndaj Veronës, ndonëse më pas luajti në fushë për 90 minuta.

Gabime të tilla ndodhin rrallë edhe në nivelet amatore apo kampionate shumë më pak prestigjoze, ndaj mbetet për t’u parë reagimi i drejtuesve të klubit verdhekuq pas kësaj ngjarjeje që i kushtoi një pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency