Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Serra flet për Milan-Spezia: Kuqezinjtë më dhanë zemër, mezi pres të rikthehem

Gabimi i arbitrit Marco Serra, duke mos lejuar avantazhin për Milanin, u kushtoi tre pikët kuqezinjve në ndeshjen ndaj Spezias dy javë më parë, teksa 40-vjeçari është rikthyer të flasë për atë episod, që e bëri të përjetojë një gjendje të ngarkuar emocionale.

“Një gjest i mrekullueshëm nga lojtarët e Milanit, pasi të gjithë më dhanë kurajo, por unë isha shumë i ngarkuar emocionalisht dhe e kuptova vetëm të nesërmen. Calabria, Florenzi, Theo, Diaz, por edhe Ibra, më dhanë zemër, duke më thënë se edhe unë mund të gaboj, ashtu si lojtarët në fushë Tani mezi pres të kthehem te arbitrimi”-u shpreh ai.

Për Serran ka folur edhe shefi i Shoqatës Italiane të Arbitrave, Trentalange, i cili tha se tani e sheh 40-vjeçarin shumë më të matur dhe të motivuar për të bërë mirë, që në rastin e parë që do të zbresë në fushë.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...