IPKO Superliga

Gabon Drita, fiton Gjilani, Ballkani kryeson i vetëm

Pas javës së 9-të Ballkani kryeson i vetëm Ipko Superligën e Kosovës i ndjekur nga Drita dhe Gjilani në kuotën e 18 pikëve. Intelektualët kishin mundësinë ideale për të kapur në krye skuadrën e Ismet Munishit por në transfertën ndaj Drenicës, Drita nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1. Golit të ish-sulmuesit të Tiranës Gilberto Fortunato në minutën e 38-të iu kundërpërgjigj Prokshi në minutën e 87-të, goli që erdhi shumë vonë por i merituar pasi Drenica e kërkoi me çdo kusht barazimin madje në fund rrezikoi ta fitonte sfidën. Me këtë barazim skuadra e Ardian Nuhiut u ngjit në kuotën e 18 pikëve, po aq sa edhe Gjilani që e barazoi Dritën falë fitores së dytë radhazi në kampionat. Skuadrës së Gentjan Mezanit i mjaftoi një gol i Tomislav Busic i ardhur pas një aksioni model të nisur nga këmbët e Veliut dhe me një asist spektakolar të Prognit, për të mposhtur 1-0 Dukagjinin e vendit të fundit dhe për t’u ngjitur në kuotën e 18 pikëve aq sa edhe rivalët nga i njëjti qytet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency