Futboll

Gabriele Gravina rizgjidhet president i Federatës Italiane të Futbollit

Gabriele Gravina është rizgjedhur president i Federatës Italiane të Futbollit, institucion që e drejton që nga 22 tetori 2018. Gravina ka mposhtur në këtë garë Cosimo Sibilian, numrin 1 të Ligës Amatore. Në Asamblenë Zgjedhore të zhvilluar në Romë, Gravina fitoi 73.45%, të votave krahasuar me 26.25% të kandidatit tjetër, Sibilia.

“Le të lidhim këpucët dhe të fillojmë të luajmë,” – tha Gravina menjëherë pas rizgjedhjes së tij. – “Faleminderit për përkushtimin, durimin dhe besimin tuaj. Kam propozuar një strategji që do të jetë e vështirë dhe jo pa tension. Ne nxjerrim më të mirën në kohë të vështira…. Bota jonë po përjeton një moment trazirash të mëdha, një emergjencë e dimensioneve planetare ka mbyllur stadiumet tona dhe ka ndaluar gëzimin e të rinjve tanë. M’u desh të përballesha me presionet e autoriteteve që futbolli ynë të mos shkatërrohej.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency