Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Gabuam me Neymar dhe Mbappe”, te PSG pendohen për dy blerjet e mëdha

PSG e ka filluar shumë mirë sezonin 2022/2023. Në fillim triumfi në Superkupën e Francës, më pas shtatë fitore dhe një barazim në Ligue 1, dhe dy suksese në dy sfidat e para në Champions League, që mbetet objektivi i madh i skuadrës kryeqytetase.

Emërimi i Galtier në stol po tregon se drejtuesit kanë marrë një vendim të zgjuar dhe të saktë, pasi PSG i këtij sezoni ka harmoni, është solid, ndërkohë që treshja e sulmit Mbappe-Messi-Neymar po kalon një formë fantastike.

Gjithsesi, deklarata e fundit e drejtorit sportiv të kampionëve të Francës, ka befasuar tifozët. Në një prononcim për RMC Sport, Luis Campos i është rikthyer verës së vitit 2017 kur PSG zhvilloi një merkato përrallore duke firmosur me dyshen Mbappe-Neymar.

Kemi gabuar në të shkuarën duke rekrutuar dy lojtarë në të njëjtin pozicion. Merkato në hyrje nuk ka qenë e mirë, sepse na mungojnë lojtarë në disa pozicione kyçe, ndërkohë që kemi me tepri lojtarë në pozicione të tjera”, deklaroi 58-vjeçari portugez.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....