Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Gafa e Lucas Hernandez: Maignan numri 1 në botë! I lumtur që jemi në një klub…Kombëtare!

lucas mike

Mbrojtësi i kombëtares franceze, Lucas Hernandez vlerëson paraqitjen e Mike Maignan, portierit të Francës dhe Milanit.

Në deklaratën e dhënë për mediet pas triumfit ndaj Holandës, Lucas u shpreh se Maignan është portieri më i mirë në botë.

Lexo edhe: 

Megjithatë mbrojtësi i Paris Saint-Germain bëri një gabim gjatë fjalës së tij, pasi deklaroi se është “kënaqësi” të luash në një klub me të, ndërsa e kuptoi gabimin dhe korrigjoi veten duke thënë më pas në Kombëtare.

“Për mua, sot, nuk ka portier më të mirë se ai. Ai është në një moment të jashtëzakonshëm, duke luajtur në një super nivel. Për mua Maignan është numri 1 në botë dhe ne jemi me fat që e kemi në klub (korrigjon veten, qesh)… epo në Kombëtare. Ne do të përballemi me të si klub (PSG do të sfidojë Milanin në Champions League), por ai është me të vërtetë një portier i madh“-deklaroi Lucas.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...