Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gafa e rëndë, Bayerni rrezikon humbjen në tavolinë dhe heqje pikësh

Gabim i rëndë teknik në sfidën mes Frieburgut dhe Bayernit të Mynihut, që u mbyll me fitoren 1-4 të skuadrës bavareze. Në fundin e takimit, kampionët e Bundesligës luajtën për disa minuta më 12 lojtarë në fushë, duke lënë dyshime serioze nëse rezultati përfundimtar do të qëndrojë apo do të ketë penalizim për ekipin e drejtuar nga Nagelsmann.

Gabimi ndodhi në minutën e 85-të, kur Bayerni po udhëhiqte 3-1. Nagelsmann urdhëroi kryerjen e dy zëvendësimeve. U aktivizuan Sule dhe Sabitzer dhe duhet të dilnin jashtë Tolisso dhe Coman, por ish-sulmuesi i Juventusit nuk u largua nga fusha pasi gjyqtari katërt shënoi në tabelë numrin 29, jo 11-tën e Comanit.

Në minutën e 87-të, VAR-i informoi gjyqtarin për situatën dhe loja u ndërpre. Pati disa momente konfuzioni dhe në fund ndeshja rifilloi dhe u shtuan tetë minuta, por vështirë se kjo sfidë të ketë përfunduar me kaq.

Marcel Sabitzer, një nga ata që u fut në gjatë zëvendësimit të dyfishtë shënoi golin e katërt të Bayernit në minutën e 96-të.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...