Eredivisie

Gafë e Ajaxit, harron të federojë në Europë blerjen më të shtrenjtë në histori

Më 8 janar të këtij viti Ajaxi zyrtarizoi blerjen më të shtrenjtë në histori, sulmuesin 26-vjeçar nga Bregu i Fildishtë, Sebastian Haller, për kartonin e të cilit pagoi plot 22.5 milionë euro në arkat e anglezëve të West Ham.

Megjithatë pavarësisht këtij investimi mjaft të rëndësishëm, zyrtarët e klubit kanë bërë një gafë të rëndë, pasi nuk e kanë përfshirë Haller në listën e futbollistëve që janë federuar për të marrë pjesë në Europa League.

Një gabim i rëndë dhe gati-gati i pabesueshëm për të ndodhur në një klub të mirë-organizuar si ai i Amsterdamit, ndërsa trajneri Eric Ten Haag pranoi se sulmuesi Haller është tej mase i zhgënjyer që nuk do të luajë në Europë.

“Është një gabim që nuk duhej të ndodhte, por që tani nuk e zhbëjmë dot. Emri i tij ishte në një listë me të gjithë futbollistët, por gabimisht nuk është selektuar për të bërë edhe listën finale që iu dërgua UEFA-s. Më vjen shumë keq dhe madje mund t’ju them se edhe Haller është shumë i mërzitur për këtë fakt”, deklaroi Ten Haag.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency