Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Gafë e pafalshme! Goli i dytë i Interit duhej anuluar”

Polemika të shumta prodhoi fundjava në Serie A. Interi dhe Juventusi fituan me jo pak vështirësi përballë Hellas Veronës dhe Salernitanës.

I njëjti rezultat (2-1) dhe sërish dy pikë distancë, me zikaltrit e Inzaghit që kryesojnë kampionatin italian. Por, bardhezinjtë e Allegrit ndjekin me dy pikë më pak.

Vendimet e dyshimta arbitrare janë komentuar shumë në vendin fqinj. Interi iu fal golit të Frattesit në minutat shtesë për të thyer Veronën.

Lexo edhe:

Gol që duhej anuluar për goditje të Bastonit ndaj Dudës sipas Andrea Gervasonit, zv përzgjedhësi i arbitrave në Itali.

Nuk ka asnjë dyshim që goli i dytë i Interit duhej të ishte anuluar. Gabim i dukshëm. Do të analizojmë se ku gaboi VAR-i dhe çfarë mund të ishte vendosur në atë moment.

Dënimi për arbitrat? Me shumë mundësi mund të pezullohen ndonjë ndeshje. Ose mund të përfundojnë në Serie B”, thekson Gervasoni.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...