Serie A

Gagliardini: Përulësia dhe Spalletti, sekretet e këtij Interi

Po afron derbi i Italisë Juve-Inter, një supersfidë që mund t’u japë ziklatërve rolin e favoritëve për titullin kampion.

“Do të një ndeshje shumë e vështirë, ku kërkohet përqendrim maksimal dhe angazhim i jashtëzakonshëm fizik,” – shprehet Antonio Candreva, ndërsa për Roberto Gagliardinin, mbetet një takim thelbësor për renditjen. “Situata në klasifikimin e përgjithshëm është i tillë që i jep shumë rëndësi kësaj përplasjeje. Duhet të japim më të mirën nga ana jonë për të marrë maksimumin.”

Por çka ka ndryshuar te ky Interi i sotëm? “Sekreti i këtij Interi është vetëm punë, dëshira për të punuar me përulësi. Jemi të gjithë titullarë. Sigurisht që edhe trajner Spalletti ka ndikimin e tij të madh,” – shtoi Gagliardini. Përsa i përket faktit që Interi nuk merr pjesë në kompeticionet europiane, mesfushori italian tha se nuk e sheh si avantazh, përkundrazi skuadrat e mëdha gjithmonë duan të jenë pjesëmarrësve në këto nivele të larta.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency