Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar që po shkëlqen në Superligën Turke

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar
Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve dhe së fundi të gjigantëve të Stambollit.

Lajmin e bëjnë me dije mediat turke, të cilat raportojnë se trajneri Okan Buruk ka kërkuar pikërisht sulmuesin 25-vjeçar, për të zëvendësuar Kerem Akturkoglu, i cili duket se do të largohet në fund të sezonit.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Stërvitje intensive, te Kombëtarja punojnë pa pushim për sfidën me Poloninë
  2. Momente gazmore/ Sylvinho s’i kursehet Abrashit, “hakmerret” Cikalleshi (VIDEO)
  3. VIDEO/ Messi del për darkë, çmenduri çfarë bëhet jashtë restorantit në Buenos Aries
  4. “Divorcohen” Tottenham-Conte, mungon vetëm zyrtarizimi

Et’hemi, që iu bashkua Istanbulsporit nga Kukësi në verën e 2021-shit, ka kontratë me turqit deri në verën e 2025-ës, megjithatë mund të largohet për shifrën e 1.8 milionë eurove, nëse klubi i tij aktual nuk ia del të mbijetojë në elitën e futbollit.

Nëse transferimi realizohet me sukses, atëherë mund të flitet vërtetë për një hap të madh të Et’hemit, që pas Superligës Turke, do të ketë mundësinë të tregojë cilësitë e tij edhe në kompeticionet europiane.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...