Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Galatasaray “zhgënjen” Ronaldon, nuk do ketë lëvizje në dimër

Pas Dries Mertens, Lucas Torreira dhe Mauro Icardi, Galatasaray po studion goditjen më të madhe në historinë e tyre.
Sipas raportimeve nga mediet turke, bëhet fjalë për nja nga lojtarët më të mirë që ka njohur bota e futbollit derimë tani, Galatasaray thuhet se mund të firmosë me Cristiano Ronaldon.
Megjithatë së fundmi është bërë me dije se klubi turk mund ta bëjë këtë lëvizje vetëm në verë kur kontrata e CR7 me United të ketë skaduar.
Portugezi po kërkon një rrugëdalje nga Manchester United dhe klubi turk është i gatshëm ta ndihmojë sulmuesin, madje thuhet se bordi drejtues i klubit nga Stambolli është optimist pavarësisht se paga e Cristianos është stratosferike.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...