Merkato

Galatasaray zyrtarizon dy “yjet” e merkatos, tifozët në ekstazë

Galatasaray ka zyrtarizuar këtë të hënë dy afrimet e mëdha të kësaj merkatoje verore: Dries Mertens dhe Lucas Torreira.

“Nënshkruan Dries Mertens. Duke luajtur për Napolin në Serinë A, për nëntë vjet, “ylli” belg ka skalitur emrin e tij në histori si golashënuesi më i mirë i klubit italian, duke kaluar legjendën Diego Armando Maradona me 148 gola dhe 47 asistime në 397 ndeshje. Mirë se vjen Mertens dhe suksese me fanellën e verdhekuqe”, shkruhet në faqen e klubit turk.

“Galatasaray njofton se ka arritur marrëveshjen me lojtarin dhe Arsenalin për transferimin e futbollistit profesionist, Lucas Sebastian Torreira Di Pascua. Ne e mirëpresim Lucasin te Galatasaray dhe i urojmë atij suksese me fanellën verdhekuqe”, raporton më tej në njoftimin për shtypin.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency