Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Gallagher: Nëse City fiton Championsin dhe Haaland bën “hat-trick” do dal në rrugë me të brendshme

Haaland paralajmëron Interin
Haaland paralajmëron Interin

Këngëtari i njohur anglez, dikur pjesë e grupit Oasis, Noel Gallagher ka bërë një deklaratë të çuditshme përpara finales së Champions League Manchester City-Inter.

Gallagher, i njohur si tifoz i City-t, deklaroi se nëse skuadra angleze fiton dhe Haaland realizon “hat-trick” ai do të dalë në rrugë me të brendshme.

Lexo edhe: 

“Nuk do të jem në Stamboll, por kur të kem për të organizuar një turne, gjithmonë sigurohem që datat e Champions League të jenë falas, këtë vit nuk e kam marrë parasysh nga vonesa e shkaktuar nga Kupa e Botës… Jam i detyruar kontraktualisht të jap koncertin. Nëse City fiton dhe Haaland shënon një hat-trick, unë do të dal në rrugë me të brendshme.”-tha ai.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...