Serie A

Galleone mesazh Juves: Allegri ka nevojë për një merkato në lartësinë e duhur

Ish trajneri dhe mentori i Massimiliano Allegrit, Giovanni Galleone ka dhënë një intervistë për radion “Kiss Kiss Napoli”, ku foli për rikthimin e teknikut te Juventusi dhe tha se familja Angelli ka kuptuar gabimin që bëri me shkarkimin e Max dy sezone më parë.

Si e shihni rikthimin e Allegrit te Juventus?
Max është shumë i motivuar dhe i bindur për këtë rikthim, por jam unë ai që ka dyshime, pasi e shoh Juventusin jo shumë të bindur me lëvizjet që bën në merkato. Sigurisht që ata do të rregullojnë disa gjëra, pro nga një skuadër si Juventusit pritet shumë më shumë.

Për çfarë ka nevojë Juve në merkato?
Juventusit i duhen të paktën 3 apo 4 futbollistë. Locatelli patjetër, por edhe rinovimi me Chiellinin, që mund të luajë 15 apo 20 ndeshje në sezon. Për mendimin tim Juventusi duhet të blejë një qendër të majtë pa u menduar dy herë.

Sa i rëndësishëm ishte rikthimi i Allegrit për Juven?
Familja Agnelli ka kuptuar se largimi i Allegrit pasi kishte fituar disa trofe, nuk ishte zgjedhja e duhur, ndaj rikthimi tani është mjaft i rëndësishëm për bardhezinjtë, që mund të garojnë sërish për trofe të rëndësishëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency