Futboll

Galliani: Anulimin e sezonit e duan vetëm skuadrat që rrezikojnë rënien

Monza po bënte një sezon perfekt në Serinë C dhe ishte kandidatja kryesore për t’u ngjitur në Serinë B, deri në momentin që kampionati u ndërpre për shkak të koronavirusit, ndërsa Administratori i Deleguar i skuadrës, Adriano Galliani ka bërë thirrje për përfundimin e sezonit.

Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, Galliani deklaroi se skuadra ka bërë një investim serioz dhe është shumë pranë ngjitjes së Serinë B, ndaj do të ishte e patolerueshme që të riniste një tjetër sezon në Serinë C.

“Ne kemi 16 pikë më shumë se vendi i dytë dhe do të ishte e papranueshme të nisnim gjithçka nga e para. Nuk mund të injorohet një investim seriozi i bërë nga ne, por edhe skuadra të tjera që kanë të njëjtat pretendime. Unë jam dakord që gjithçka të fillojë vetëm kur të jetë larguar rreziku, por sezoni duhet të mbyllet në çdo kohë. Për momentin, të vetmet skuadra që bëjnë apel për anulimin e sezonit, janë ato që rrezikojnë rënien nga kategoria”, deklaroi Galliani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency