Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Galliani: Më në fund një Maldini që shënon gola

CEO i Monzas-s, Adriano Galliani u kënaq pasi Daniel Maldini gjeti rrugën drejt rrjetës dhe diçka të tillë e ka komentuar me shaka edhe me ish-kapitenin e Milan-it, Paolo-n.

Në një prononcim të bërë për mediet, Galliani zbuloi se pasi Daniel shënoi kishte marrë në telefon Paolo-n dhe i kishte thënë: “më në fund një Maldini që shënon”.

Lexo edhe:

“Për mua është romantike që dy golat në Salerno janë shënuar nga dy djem, një i lindur në Milano dhe një në Monza, një i rritur në sektorin e të rinjve të Milanos dhe një në sektorin e të rinjve të Monza-s. Telefonata e parë që bëra pas ndeshjes ishte për Paolo Maldini-n dhe i thashë ‘më në fund një Maldini që shënon gola dhe jo një mbrojtës si ti që nuk shënoi kurrë’. Ai filloi të qeshte si i çmendur”-deklaroi Galliani.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...