Featured

Galopim nga mesi i fushës, Broja shënon një tjetër supergol (Video)

Armando Broja sërish protagonist në Premier League. Pas pothuajse 1 muaji, sulmuesi i kombëtares shqiptare gjeti sërish rrugën e rrjetës në Premier League duke shënuar golin e e 5-të sezonal.

Një tjetër supergol i Brojas që mori thuajse nga mesi i fushës nga mesfushori spanjoll Oriol Romeu dhe avancoi me shpejtësi dhe forcë drejt portës së Brentford duke e dërguar topin pas shpatullave të portierit mik.

Broja realizoi golin e 3-1 në sfidën e prapambetur ndaj Brenftord e vlefshme për javën e 18.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
13Liverpool
1
0
1
0
2
2
0
1
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
17Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
18Crystal Palace
1
0
0
1
0
2
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency