Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Galtier bën gati valixhet, PSG gjen pasuesin në Gjermani

Galtier bën gati valixhet
Galtier bën gati valixhet

Ndonëse i dha PSG-së titullin kampion, trajneri Galtier do të largohet nga drejtimi i skuadrës këtë verë, pasi drejtuesit duket se nuk janë bindur nga puna e tij.

Mediat franceze e japin të sigurt shkarkimin e Galtier, teksa kanë nisur të qarkullojnë edhe emrat e kandidatëve që mund ta zëvendësojnë, teksa lista është e gjatë dhe përmban emra si Luis Enrique, Zidane, Mourinho e Thiago Motta.

Megjithatë së fundi ka fituar terren ish-trajneri i Bayernit të Mynihut, Julian Nagelsmann, i cili është i papunë dhe në pritje të ofertave.

Lexo edhe: 

Sheiku Al Khelaifi duket se e ka takuar personalisht gjermanin dhe i ka propozuar drejtimin e PSG-së, bashkë me premtimin për të investuar për ndërtimin e një skuadre të aftë për të garuar në nivele të larta.

Palët kanë rënë parimisht dakord, megjithatë dy javët e para të qershorit do të jenë ato që do të përcaktojnë edhe vendimin final të palëve.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...