Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Galtier i “tërheq veshin” Donnarummas: Duhet të bëhet agresiv me shokët e skuadrës!

Trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së kampionatit ndaj Auxerre. Ndër temat të cilat trajtoi tekniku i kryeqytetasve ishte edhe ajo mbi paraqitjet e portierit Gianuluigi Donnarumma për të cilin Galtier u shpreh se duhet të kërkojë më shumë nga vetja, por edhe nga shokët e skuadrës.

“Gigio është një profesionist i vërtetë dhe është duke u përmirësuar shumë sa i takon leximit të lojës. E shoh që është më deçiziv tashmë në daljet e tij dhe i njeh mirë trajektoret. Për ne është një pikë e fortë, ka reflekse të mira dhe shpeshherë bën pritje deçizive. Ka nisur të drejtojë edhe mbrojtjen, por duhet të jetë më agresiv në këtë aspekt.

Lexo edhe: 

Nuk mund ta pranoj që të pësojmë gol edhe në një ndeshje që po e fitojmë 3-0. Duhet të kërkojë më shumë nga vetja dhe nga shokët e repartit, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të bëhet një nga më të mirët në botë”, u shpreh Galtier.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...