Ligue 1

Galtier mes Nices dhe PSG-së, shuma për të cilën ndahen klubet

PSG dhe Nice vazhdojnë me intensitet bisedimet për trajnerin Christophe Galtier. Klubi bregdetar kërkon midis 8 dhe 10 milionë euro për ta lënë të lirë 55-vjeçarin që të marrë drejtimin e kampionëve në fuqi të Francës, pas shkarkimit të Mauricio Pochettinos. Ai është prioritet i këshilltarit të ri sportiv, Luis Campos, pas dështimit për të bindur Zinedine Zidane, që me sa duket, pret të marrë drejtimin e Francës pas përfundimit të Botërorit.

Të dy klubet duan të arrijnë një marrëveshje sa shpejt, me Lucien Favre është në pritje për të zëvendësuar Galtier.

Megjithatë, PSG nuk dëshiron të paguajë më shumë se 5 milionë euro për ish-trajnerin e Lilles. Mbetet për t’u parë se çfarë zgjidhjeje do të gjejnë klubit për të shtrënguar duart në fund.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency