Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Galtier: Ndaj Bayernit të pafat, tani vëmendjen te kampionati

Galtier
Galtier

Trajneri i Paris Saint Germain është rikthyer të flasë pas eliminimit me Bayernit, teksa ka kërkuar nga të tijtë që të kthejnë vëmendjen nga kampionati.

Ai deklaroi se në Francë asgjë nuk është e lehtë, ndaj skuadra duhet të ketë motiv të fitojë, pasi një trofe është gjithmonë i rëndësishëm.

“Jemi mbledhur me skuadrën menjëherë pas eliminimit dhe natyrisht që jemi të gjithë të zhgënjyer,. Mund të kishte shkuar më mirë, por në Champions vetëm një skuadër fiton. Duhet të kthejmë vëmendjen nga kampionati, një objektiv shumë i rëndësishëm për ne. Edhe Bayerni nuk e fiton çdo vit Championsin, por kur marrin titullin festojnë gjithmonë shumë”, tha Galtier.

Lexo edhe:

Duke u ndalur te eliminimi nga bavarezët, trajneri i kryeqytetasve të PSG-së tha se ndikoi edhe fati i keq, me dëmtimin e disa prej titullarëve dhe mungesën e tyre.

“Mund të them se ishim edhe të pafat, pasi në ndeshjen e parë mungoi Mbappe dhe Hakimi nuk ishte në maksimum. Më pas u dëmtuan Kimpembe e Neymar, ndërsa gjatë ndeshjes u ndalën edhe Marquinhos e Mukiele”, tha tekniku francez.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...