Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Galtier nuk shkarkohet para fundit të sezonit

Shtatë humbje në 17 ndeshje në të gjitha garat: këto janë statistikat e Christophe Galtier në krye të PSG-së që nga janari.

Pas një fillimi shumë të mirë të sezonit, klubi kryeqytetas ka ngecur dhe trajneri po ngre gjithnjë e më shumë pikëpyetje.

I lidhur me kampionin në fuqi të Francës deri në qershor 2024, tekniku 56-vjeçar gjithsesi nuk do të shkarkohet para fundit të sezonit, zbulon RMC Sport.

Lexo edhe:

Pavarësisht largimit nga Championsi dhe nga Kupa e Francës kundër Marsejës, PSG është ende në krye të Ligue 1.

PSG nuk ka asnjë alternative të besueshme për momentin, kështu që do të presë fundin e sezonit për ta vlerësuar më drejt situatën.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...