Formula 1

Gara e Bahreinit, Leclerc injoroi urdhrin e skuadrës

Charles Leclerc ishte fituesi moral i Çmimit të Madh të Barheinit, pasi po dominonte dhe ishte ndjeshëm i shkëputur nga ndjekësit, por një problem në motor bëri që ta mbyllë garën vetëm në vendin e tretë.

Megjithatë mediat italiane kanë zbuluar sot një detaj, me pilotin monegask që injoroi urdhrat nga qendra e koordinimit të skuadrës, kur ishte vetëm në xhirot e para të saj.

Kështu Leclerc u parakalua nga Vettel në start, por me kalimin e kohës e ndjeu se ishte më i shpejtë se gjermani dhe kërkoi lejen nga skuadra, për ta parakaluar atë.

“Jam shumë më i shpejtë”, tha francezi në lidhjen me radio me skuadrën Ferrari, por urdhri i tyre ishte i qartë: Qëndro mbrapa edhe për dy xhiro.

Kjo u pa si kohë e mjaftueshme prej tyre, për të kuptuar se cili nga dy pilotët ishte në ditën më të mirë dhe mund të fitonte garën, por Leclerc parakaloi Vettelin vetëm pak sekonda më vonë, duke injoruar urdhrin e skuadrës.

Më pas, kur kishin mbetur rreth 13 xhiro nga fundi i garës, francezi u përball me një problem në motor, që ia ngadalësoi ndjeshëm xhirot dhe kjo lejoi dy pilotët e Mercedes, Hamilton dhe Bottas, që ta parakalojnë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency