Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Gara e Sochit nuk zëvendësohet, Botërori i Formula 1 me 22 Çmime të Mëdha

Organizatorët e Kampionatit Botëror të Formula 1 kanë njoftuar zyrtarisht se Çmimi i Madh i Rusisë nuk do të zëvendësohet diku tjetër. E anuluar më pak se tre muaj më parë (disa ditë pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia), gara e Sochit fillimisht ishte planifikuar për të dielën, më 25 shtator, që korresponton me garën e 17-të të Kampionatit Botëror, i cili tani është reduktuar në 22 Çmime të Mëdha

Sprinti final nis në Lindjen e Largët (Singapor dhe Japonia), përpara se të zhvendoset në Amerikë për garat e SHBA-së, Meksikës dhe Brazilit, me finalen e zakonshme të madhe në pistën Yas Marina në Abu Dhabi.

Ky vendim është mirëpritur nga ekipet, duke pasur parasysh se do të ulin shpenzimet. Në fakt, moszëvendësimi i garës së Sochit po bëhet thjesht  për arsye ekonomike.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...