Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Gara për “këpucën e artë”, trofeu merr rrugën për në Shkodër

Vllaznia mori fitoren e katërt radhazi në kampionat, duke mundur Tiranën në shtëpi, në praninë e më shumë se 6 mijë tifozëve. Kuqeblutë tani besojnë tek titulli dhe e shoin veten në vendin e dytë të vetëm me 46 pikë.

Shkodranët kanë një ecuri fantastike prej 11 ndeshjesh pa humbje, çka tregon se skuadra ka gjetur ritmin e duhur.

Trajneri Qatip Osmani ka ndërtuar një ekip solid dhe të balancuar, me Vllazninë që ka mbrojtjen më të fortë me vetëm 35 gola të pësuar, po aq sa dhe Partizani, ndërkohë që sa i takon sulmit, dy shënuesit më të mirë të kampionatit, sa i takon lojtarëve që janë aktiv luajnë pikërisht me Vllazninë.

Bekim Balaj arriti që të gjejë rrugën e rrjetës dhe në përballjen me Tiranën, duke shkuar në kuotën e 15 realizimeve, e duke qenë favorite kryesor në listën e shënuesve më të mirë.

Pas tij, nga lojtarët aktiv ndodhet në listën e shënuesve më të mirë shoku i skuadrës, Igli Gruda, i cili ka shënuar 8 gola.

Me 10 javë të mbetura, duke e vështirë që të ketë ndonjë surprizë për shënuesin më të mirë në Superiore, me Bekim Balajn që duket se që tani e ka vënë njërën dorë tek ky trofe.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...