Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Garcia: Mourinho u ka kthyer gëzimin tifozëve të Romës, Totti ishte i çmendur

Rudi Garcia u kthye në Itali shtatë vjet e gjysmë pas lirimit nga Roma. Ai pranoi një sfidë të vështirë: drejtimin e kampionëve të Italisë, duke zëvendësuar Spallettin.

Me rastin e nisjes së kampionatit, trajneri francez ka dhënë një intervistë të gjatë për Dazn, ku ka folur edhe për përvojën e tij të mëparshme si verdhekuq.

Për Francesco Tottin: “Totti ishte një kampion i madh, si Cristiano Ronaldo. Një nga të paktët që kishte cilësi të jashtëzakonshme teknike. Ishte i çmendur”.

Lexo edhe: 

Për Spallettin: “I dhashë vendin te Roma dhe i mora vendin te Napoli. Kam respekt të madh për të, bëri gjëra të mëdha tek Napoli”.

Për Mourinhon: “E kam takuar kur ishte te Reali dhe unë te Roma. Sot është kundërshtar, por gëzimi që u ka kthyer tifozëve të Romës është i rëndësishëm, stadiumi është gjithmonë plot. Ai ka fituar shumë, ka një palmares të çmendur”.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...