Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Gardiani i Holandës nuk i frikësohet Messi-t: Në fund është njeri si të gjithë!

Holandën e pret një sfidë tejet e vështirë në çerekfinalet e Kupës së Botës teksa “Tulipanët” përballen me Argjentinën e Lionel Messi-t. Deri në këtë fazë të kompeticionit, “pleshti” ka ditur si të udhëheqë skuadrën dhe tashmë “kërcënon” edhe Holandën.

Megjithatë, gardiani i holandezëve, Andries Nopert nuk i frikësohet 35-vjeçarit dhe thekson se edhe Messi si të gjithë, është human.

“Kur vjen puna te penalltitë, Messi përdor gjithnjë të njëjtën këmbë. Ai është i zoti padyshim, por në fund është njeri si gjithë të tjerët. Është i mirë, por ashtu jam edhe unë. Jam i bindur që mund ta ndal Messin nëse vjen puna te penalltitë”, u shpreh Nopert.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...