Formula 1

Garë e “çmendur” në Gjermani, feston Verstappen, Mercedesi katastrofë

Max Verstappen fiton Çmimin e Madh të Gjermanisë, duke regjistruar suksesin e dytë sezonal në fund të një gare të çmendur dhe të paparashikueshme. Në podium bashkë me holandezin e Red Bull u ngjitën edhe Sebastian Vettel i cili bëri  një përmbysje të jashtëzakonshme për ta mbyllur garën në vendin e 2-të dhe surpriza Danil Kvyat që me Toro Rosso u rendit i treti. Vetëvrasje për Mercedesin me Bottas që doli jashtë piste dhe Hamilton që e mbylli garën i 11-ti. U tërhoq edhe Charles Leclerc i cili u përplas me murin. Në Hockenheim u zhvillua një garë vërtetë magjëpsëse që i kishte të gjitha brenda duke filluar nga reshjet e shiut te koha e thatë për të vijuar me përplasjet dhe parakalimet fantastike. Me këto 25 pikë të rikuperuara ndaj Hamilton, Max Verstappen ngjall shpresat për titull pasi tashmë është 61 pikë pas anglezit në klasifikimin e përgjithshëm dhe 22 pikë pas Valteri Bottas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency