Formula 1

Garë e çmendur në Hungari, Ocon fiton Çmimin e parë të Madh në karrierë

Çmimin e Madh të Hungarisë në Formula 1 e fiton Esteban Ocon. Gara më e çmendur e vitit, e vlefshme për fazën e njëmbëdhjetë të Kampionatit Botëror të Formula 1 2021 u fitua nga francezi në një ditë të karakterizuar nga aksidenti i madh që nxori menjëherë nga gara Charles Leclerc, Valtteri Bottas, Lance Stroll dhe Sergio Perez dhe më vonë përfunduan para kohe garën Mazepin dhe Norris.

Bottas bëri një gabim të rëndë, i cili do t’i kushtojë atij pesë pozicione çmimin e madh të radhës.

Vendi i dytë për Sebastian Vettel, që e kaloi finishin para Lewis Hamiltonin, i mbajtur pas nga Alonso për disa xhiro. I katërti ishte piloti i Ferrarit, Carlos Sainz, që la pas Alonson, ndoshta më i miri i ditës falë mbrojtjes së tij të shkëlqyer kundër Hamiltonit.

Me pikët që i siguroi vendi i tretë, Hamilton ngjitet i parë në klasifikimin për pilotë me 192 pikë, duke lënë pas Verstappenin e Red Bullit me 186 pikë.

Radha e mbërritjes:

 1. Esteban Ocon (Alpine)
 2. Sebastian Vettel (Aston Martin)
 3. Carlos Sainz (Ferrari)
 4. Fernando Alonso (Alpine)
 5. Lewis Hamilton (Mercedes)
 6. Pierre Gasly (AlphaTauri)
 7. Yuki Tsunoda (AlphaTauri)
 8. Nicholas Latifi (Williams)
 9. George Russell (Williams
 10. Max Verstappen (Red Bull)
 11. Daniel Ricciardo (McLaren)
 12. Kimi Rakkonen (Alfa Romeo)
 13. Mick Schumacher (Haas)
 14. Antonio Giovinassi (Alpa Romeo)

Jashtë garës:

Lando Norris
Nikita Mazepin
Valtteri Bottas
Charles Leclerc
Sergio Perez
Lance Stroll

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency