Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Garë e fortë për talentin anglez, Liverpooli “parakalon” katër rivalët e mëdhenj

Jude Bellingham do të largohet nga Borussia Dortmund në fundin e sezonit. Mesfushori i talentuar anglez, po bën mirë në “Signal Iduna Park”, aty ku u transferua në verën e vitit 2020 për 25 milionë euro nga Birminghami.

19-vjeçari numëron 9 gola dhe 2 asiste deri në këtë fazë të sezonit me verdhezinjtë gjermanë, të cilët kërkojnë 150 milionë euro për kartonin e tij. Në garë për shërbimet e lojtarit të kombëtares angleze, janë klube si Liverpooli, Real Madrid, Manchester City, Manchester United dhe Chelsea.

ESPN shkruan se në “pole” ndodhen “The Reds”. Jurgen Klopp e do me çdo kusht në skuadrën e tij mesfushorin Stourbridge dhe drejtuesit ndodhen në kontakte intensive me agjentin e tij, me të cilin është arritur një akord paraprak.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...