Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Gareth Bale: Luajtëm keq, si ndryshoi gjithçka në dhomat e zhveshjes

Uellsi barazoi ndaj SHBA-ve në duelin e parë në Botëror. Britanikët e panë veten në disavantazh pas golit të Weah dhe u desh një penallti e vonë e kthyer në gol nga Gareth Bale të vendosej baraspesha.

Kapiteni i Uellsit foli pas ndeshjes dhe e pranoi se kishin bërë një lojë të dobët, sidomos në pjesën e parë. “Nuk ishte një pjesë e parë e mirë, ata luajtën mirë dhe ne luajtëm keq”, tha fillimisht anësori, i cili aktivizohet me Los Angeles FC në MLS.

Bale zbuloi se si skuadra e tyre ndryshoi në 45 minutat e dyta dhe për këtë i jep merita trajnerin Rob Page. “Trajneri na mbajti një fjalim të shkëlqyer në pushim dhe dolëm nga dhomat e zhveshjes për të luftuar si gjithmonë”, shtoi kapiteni i Uellsit.

Bale e shikon si pozitive pikë e marrë ndaj SHBA-ve. “Është një pikë e mrekullueshme kjo që morëm, treguam karakter si në EURO 2020. Tani shohim përpara”, përfundoi Bale, ndërkohë që Uellsi tani mendon për ndeshjen e së premtes kundër Iranit, që u mposht nga Anglia në sfidën e parë të grupit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...

Legjionarët

Besiktas rikthehet te fitorja në Superligën turke teksa mposhtën në shtëpi Konyasporin e Sokol Cikalleshit dhe Valon Et’hemit. Gjigandët nga Stambolli triumfuan me shifrat...