Kupa e Italise

Gasperini: Napoli skuadër me cilësi, por duam finalen

Atalanta do të luajë nesër gjysmëfinalen e kthimit me Napolin, për të provuar të sigurojë një biletë për në finale, ndërsa trajneri Gian Piero Gasperini doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp ku u mundua të karikojë në maksimum të tijtë.

“Nuk ndodh gjithmonë të shkosh në një finale, qoftë kjo edhe në Kupë, ndaj do të bëjmë maksimumin për t’ia dalë. Nesër do të luajmë pjesën e dytë dhe më të rëndësishmen, pasi përcaktohet gjithçka dhe duhet të jemi shumë më vendimtarë në fushë”, deklaroi tekniku bergamask.

Atalanta nuk po kalon një moment të mirë në kampionat, teksa edhe këtë fundjavë u ndal në një barazim 3-3 me Torinon, ndonëse kishte shkuar në avantazh të trefishtë, ndërsa Gasperini beson te kthesa, ndonëse vlerëson maksimalisht edhe Napolin.

“barazimi ndaj Torinos natyrisht që djeg, por për fat të mirë luajmë çdo tre ditë dhe duhet të mendojmë gjithmonë për ndeshjen e radhës. Menjëherë pas asaj ndeshjeje kemi nisur të përgatisim sfidën me Napolin, pasi është një kundërshtar me shumë cilësi dhe duhet një ndeshje perfekte për të shkuar në finale”, tha Gasperini.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency