Serie A

Gasperini: Ndaj Sampdorias duam fitoren, por duhet menduar edhe për Ajaxin

Pas humbjes 4-1 në Napoli, Atalanta do të provojë të rikthehet te fitorja nesër pasdite, kur do të përballet me Sampdorian në Bergamo, ndërsa trajneri Gasperini pranoi se do të mendojë edhe për sfidën e të martës ndaj Ajaxit.

“Sampdoria është një kundërshtar me mjaft vlera, por është e qartë që duhet të mendojmë edhe për ndeshjen ndaj Ajaxit, pasi një fitore ndaj tyre do të na jepte goxha avantazh në grup. Kemi disa lojtarë që po luajnë shumë dhe këtu kam parasysh Gosens e Hateboer, që përveçse te Atalanta, janë titullarë edhe në përfaqësueset e tyre. Duhet të bëjmë kujdes de mendoj se ndaj Sampit njëri prej tyre do të qëndrojë pushim”, tha tekniku i Atalantës.

Këtë verë bergamaskët nuk larguan asnjë futbollist, përveç belgut Castagne që u transferua te Leicester, por në të njëjtën kohë shtuan disa futbollistë cilësorë në organikë, ndaj edhe trajneri Gasperini pranon se e ka më të lehtë të menaxhojë kalendarin e ngjeshur.

“I gjithë ky sezon do të jetë mjaft i ngjeshur, por mund të them se këtë vit kemi më shumë alternativa për të përballuar ngarkesën. Në sulm Lammers është përshtatur mjaft mirë dhe ka arritur të shënojë edhe dy gola tashmë. Disi më mbrapa është Miranchuk, që erdhi i dëmtuar, por gradualisht do të vijë edhe momenti i tij. Ndaj Sampit mund të aktivizojmë nga minuta e parë Sutalon, që nuk e kemi në listën e Champions-it”, tha Gasperini.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency