Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gati 60 mln £, Bayerni përgatit goditjen e madhe në janar

Bayern Munchen nuk heq dorë nga Joao Palhinha. Drejtuesit e kampionëve të Gjermanisë po presin merkaton dimërore për të nisur sulmin e radhës për “shkatërruesin” portugez.

28-vjeçari nga Lisbona është pjesë e Fulhamit në Premier League, aty ku u transferua për 21 mln euro nga Sportingu gjatë verës së vitit të kaluar.

Deri në fazë të sezonit, mesfushori luzitan – autor i 23 ndeshjeve dhe 2 golave me kombëtaren portugeze – ka shënuar 2 gola në kampionat me Fulhamin.

Lexo edhe:

Shtypi sportiv britanik shkruan se drejtuesit e klubit bavarez po përgatitin një ofertë zyrtare për homologët e Fulhamit.

Këta të fundit kërkojnë rreth 60 mln paund për të lejuar kalimin e Palhinhas në Bundesliga në mesin e sezonit.

Trajneri Tuchel pret përforcime dhe portugezi është një ndër të preferuarit e tij në rolin e mesfushorit me tipare mbrojtëse.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...