Bundesliga

Gati debutimi në Bundesligë, ish-trajneri i Rashicës merr drejtimin e B. M’Gladbach

Borussia Monchengladbach vendosi të ndajë rrugët me trajnerin Adi Hutter, pasi rezultatet e klubit nuk ishin në lartësinë e pritshmërive në sezonin që lamë pas.

Menjëherë pas shkarkimit të Hutter, klubi gjerman nuk ka humbur kohë dhe ka emëruar trajnerin e ri, i cili do të jetë Daniel Farke. Ky i fundit ka firmosur kontratë 3-vjeçare me Monchengladbach dhe është gati për debutimin e tij si trajner në Bundesligë.

Më herët Farke ka drejtuar në ligat e ulëta gjermane dhe eksperiencat më të rëndësishme i ka pasur te Norwich në Premier League, ku qëndroi për thuajse 4 sezone, në periudhën 2017-2021 dhe së fundi te rusët e Krasnodar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency