Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Gati rinovimi i kontratës, Interi i rrit pagën mesfushorit

Gati rinovimi i kontratës
Gati rinovimi i kontratës

Hakan Calhanoglu është padyshim një nga futbollistët më të spikatur te Interi, teksa në sezonin e dytë me fanellën zikaltër ka treguar se mund të bëjë më shumë se një rol në mesfushë.

Turku i ardhur me parametra zero nga Milani në verën e 2021-shit, ka kontratë deri në 2024-ën me zikaltrit, ndaj drejtuesit e Interit janë gati t’i ofrojnë zgjatjen e bashkëpunimit.

Lexo edhe:

Bëhet fjalë për një kontratë të re me rritje të ndjeshme të pagës, me Calhanoglu që pritet të përfitojë 6 milionë euro neto në sezon, për të firmosur qëndrimin në anën zikaltër të Milanos, deri në verën e 2027-ës.

Rinovimi pritet të firmoset para finales së Champions Leagues, me Calhanoglu që duket se është ambientuar në mënyrë perfekte në Milano dhe ka miratuar paraprakisht akordin për zgjatjen e kontratës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...