Angli

Gati të paguajë 40 milionë euro për Coutinhon/ Newcastle nis bisedimet me Barçën, por ka një pengesë

Newcastle ka hyrë seriozisht në garë për të firmosur me sulmuesin e Barcelonës, i cili është në huazim te Aston Villa deri më 30 qershor. Braziliani ka qenë te rezervat e Barçës në katër vitet e fundit, që kur u largua nga Liverpool për katalanasit në janar të 2018-ës.

29-vjeçari ka edhe një vit të mbetur te Barça, por nga mediet britanike raportohet se ai tashmë e ka pranuar që nuk ka të ardhme te “blaugranat”, ndaj do që të vazhdojë qëndrimin në Premier League.

Aston Villa ka mundësinë që ta blejë atë për 40 milionë euro këtë verë, por ende nuk është konfirmuar nëse ata duan që ta kenë sulmuesin pjesë të tyre në të ardhmen dhe kështu në lojë futet Newcastle.

Magpies kanë kontaktuar Barcelonën dhe janë shprehur të gatshëm për të paguar shifrën e kërkuar nga katalanasit për brazilianin, në mënyrë që ta afrojnë këtë verë.

Një ndër arsyet kryesore pse sulmuesi do që të luajë në Pemier League është fati sepse ai dëshiron shumë që të jetë pjesë e skuadrës së Brazilit në Kupën e Botës, Katar 2022, megjithatë bashkimi ose jo me Newcastle do të varet nga vendimi që Aston Villa do të marrë për Coutinhon.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency