Kupa e Italise

Gattuso dënon Allan, pritet debutimi i Lobotkës

Pas humbjes befasuese 0-2 në shtëpi përballë Fiorentinës të shtunën në mbrëmje, Napoli do të rikthehet sërish në “San Paolo” sonte në orën 20:45 për t’u përballur me skuadrën e Lazios në sfidën e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Trajneri Gattuso mbajti për disa orë në grumbullim futbollistët e tij të shtunën në mbrëmje, në përpjekje për të kuptuar se çfarë nuk shkon dhe se si duhet ndryshuar për mirë situata, ndaj sonte pret që paraqitja e të kaltërve të jetë bindëse dhe të sigurohet kalimi për në gjysmëfinale.

Megjithatë tekniku kalabrez do të duhet të bëjë llogaritë me faktin që përballë do të ketë skuadrën më në formë të momentit të Itali, por edhe me mungesat ku spikat ajo e Koulibaly në mbrojtje.

Përveç senegalezit që është i dëmtuar, Gattuso do të duhet të bëjë edhe pa brazilianin Allan, që reagoi keq pas zëvendësimit në ndeshjen ndaj Fiorentinës dhe është dënuar nga trajneri, ndonëse vetë klubi napolitan deklaroi se bëhet fjalë për një problem muskulor.

Megjithatë sonte pritet të debutojë edhe sllovaku Stanislav Lobotka, i cili iu bashkua napolitanëve pak ditë më parë nga Celta Vigo, ndonëse vështirë se Gattuso do t’i besojë nga minuta e parë, dukje qenë se vetëm pak ditë ka punuar me ekipin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency