Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Gattuso e do me vete në Spanjë, Valencia ka gati 5 milionë € për titullarin e Kombëtares

Elseid Hysaj është shumë afër largimit nga Lazio. Kapiteni i kombëtares shqiptare u transferua te bardhekaltrit verën e kaluar si lojtar i lirë, pasi i dha fund aventurës 6-vjeçare me Napolin.

28-vjeçari shkodran nuk la shumë gjurmë në sezonin e parë në kryeqytetin italian, saqë edhe Maurizio Sarri, trajneri i cili ka merita të mëdha në karrierën e anësorit të djathtë, nuk është kundër shitjes së tij.

Në skenë kanë dalë Valencia dhe Gennaro Gattuso. Ky i fundit e njeh mirë dhe e vlerëson Hysajn, me të cilin punoi kur drejtoi Napolin. Ish-mesfushori i njohur e do me vete në Spanjë lojtarin shqiptar.

Il Messagero raporton se drejtuesit e Valencias janë gati t’i ofrojnë Lazios 5 milionë euro për Hysajn, i cili me kalimin në La Liga do të niste aventurën e parë jashtë Italisë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...