Kupa e Italise

Gattuso: Juventinët, në ADN fitoren, por duam t’i japim gëzim të madh Napolit

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, karikon ekipin në prag të finales së Kupës së Italisë përballë Juventusit. Sipas tij, napolitanët duhet të tregohet shumë të zotë për të mposhtur bardhezinjtë.

“Nuk ekziston momenti i shkëlqyer për t’u përballur me Juven. Ata e kanë në ADN fitoren, pjesë të historisë së tyre. Juvja ka lojtarë me mentalitet shumë të fortë. Duhet të jemi shumë të zotë, t’i respektojmë dhe ta tentojmë fitoren me armët tona.”

Gattuso nuk kursen lëvdadat edhe për teknikun e “Zonjës së Vjetër”, Maurizio Sarri.

“Më pëlqen gjithçka, nuk e mohoj që e kam kopjuar shumë gjatë këtyre viteve. Kam parë shumë video se si e rreshtonte skuadrën në mbrojtje apo se si nisi të luante bukur topin në kampionatin italian.”

Gattuso foli edhe për rastin “Lazano”.

“Kush ndihet i lodhur, ne e ndien se mund të zbresë në fushë, nuk është gatu psikologjikisht, më mirë të qëndrojë në dhomat e zhveshjes. Nëse humbet një ditë, nuk ndodh asgjë. E dinë që kush zbret bë fushë duhet të vrapojë me një mijë në orë, nuk lejoj askënd të më prishë stërvitjen.”

Fitorja ndaj Juves do të ishte një dhuratë shumë e bukur për tifozët.

“Këto ditë napolitanët më kanë qëndruar afër, ashtu si dhe familjes sime. Mendoj se mund t’u japim gëzim të madh. Duhet të jemi të përqendruar për ta luajtur sa më mirë këtë finale për veten dhe qytetin.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency