Merkato

Gattuso kërkon një mbrojtës të majtë, Napoli nis negociatat me Realin për talentin spanjoll

Napoli është në kërkim të një mbrojtësi të majtë që të ofrojë garanci dhe emri që Gattuso ka vënë në krye të listës së kërkesave është ai i spanjollit 23-vjeçar Sergio Reguilon, i cili këtë sezon po bën mjaft mirë me fanellën e Sevillas.

I rritur te Reali i Madridit, Reguilon mori vendin e titullarit te Los Blancos gjatë kohës që në pankinë ishte trajneri Julen Lopetegui, por me largimin e tij dhe rikthimin e Zidane, mbeti sërish në hijen e brazilianit Marcelo.

Këtë sezon Reali e huazoi futbollistin e talentuar te Sevilla, ku trajner është sërish Julen Lopetegui, ndërsa deri tani Reguilon ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar edhe 3 gola, duke bërë performanca vërtetë bindëse.

Reali është gati të marrë në konsideratë ofertat në drejtim të Reguilon dhe synon që të arkëtojë të paktën 30 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa oferta e Napolit nuk shkon përtej 25 milionë eurove.

Gjithsesi madrilenët janë të gatshëm të pranojnë uljen e çmimit, me kushtin që të jenë të avantazhuar për të marrë shërbimet e mesfushorit Fabian Ruiz, nëse Napoli vendos ta shesë në të ardhmen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency