Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Gattuso kërkon përforcime, Marseille gati të rikthejë sulmuesin

Florian Thauvin pritet të largohet gjatë janarit nga Udinese vetëm pas një viti dhe francezi është pranë rikthimit në Ligue 1.

Marseille, ish-klubi tij ka nisur kontaktet dhe bisedimet kanë avancuar, kjo pasi Gattuso kërkon të përforcojë repartin e sulmit.

Lexo edhe:

Thauvin ishte pjesë e marsejezëve për tetë sezone, teksa ka luajtur edhe për Newcastle dhe U.A.N.L Tigres në Meksikë.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...