Europa League

Gattuso: Ndaj Betisit për fitore, Higuain kthehet ndaj Juves

Vetëm dy javë më parë, spanjollët e Real Betisit bënë Milanin të vuajë në shtëpi dhe u larguan më 3 pikë, pas fitores 1-2 në “San Siro”, në sfidën e vlefshme për fazën e grupeve të Europa Leagues.

Të enjten në mbrëmje, kuqezinjtë do të zbresin në fushë në Andaluzi, ku do të kërkojnë të “hakmerren” për atë humbje, por mbi të gjitha të marrin pikë, për të mos vënë në diskutim kalimin e grupeve në këtë kompeticion.

Gattuso përballet me dëmtime të ndryshme, një ndër të cilët është edhe Gonzalo Higuain, por tekniku kuqezi nuk kërkon alibi dhe premton se skuadra do të luftojë fort, për t’u kthyer me fitore nga transferta spanjolle.

“Është e vërtetë që kemi mungesa, por na është rikthyer në dispozicion Calhanoglu, ndonëse nuk është në formën më të mirë. Natyrisht që e kemi një plan për mënyrën sesi do rreshtohemi dhe si do interpretojmë ndeshjen, por këtë do ta shikoni në fushë, mbrëmjen e të enjtes. Nuk duam asnjë alibi, por do të kërkojmë të marrim fitoren dhe të sigurojmë kualifikimin sa më shpejt”, deklaroi Gattuso.

Në fundjavë Milani do të presë në “San Siro” Juventusin, në një sfidë mjaft të rëndësishme të kampionatit italian, ndërsa Gattuso nuk e fsheh se ka ende besim në një rikuperim të mundshëm të qendërsulmuesit Gonzalo Higuain, i cili një vit më parë mbante fanellën bardhezi.

“Higuain ka dhënë shenja përmirësimi, por nuk donim ta rrezikonim duke e marrë në Spanjë. Besoj shumë dhe shpresoj se do të jetë gati për sfidën e fundjavës ndaj Juventusit, pasi ndeshje të tilla kanë nevojë për sulmues si Higuain, që dinë të vendosin fatin e një takimi”, u shpreh trajneri i Milanit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency