Serie A

Gattuso ngre zërin: Nëse nuk ndryshoni sjellje, unë jap dorëheqjen

Napoli humbi 1-3 përballë Milanit në “San Paolo” të dielën në mbrëmje, ndërsa trajneri Gennaro Gattuso u shfaq mjaft i zhgënjyer me paraqitjen e të tijve, duke theksuar se “bëmë rolin e profesorit në fushë dhe dolën në pah mangësitë tona”.

Furia e trajnerit italian nuk u përmbajt as në dhomat e zhveshjes, ku pas ndeshjes mbajti një fjalim disa minutësh para futbollistëve të tij, shpesh duke ngritur edhe zërin, ndërsa mediat italiane zbulojnë se përmendi edhe dorëheqjen.

“Nëse do të vazhdojmë të sillemi kështu dhe të tolerojmë humbje të tilla, me kaq shumë gabime nga ana jonë, atëherë është e kotë të vazhdojmë. Nëse nuk ndryshoni, unë jam gati të jap dorëheqjen”, mësohet se ka thënë ndër të tjera Gattuso.

Megjithatë deklarata e trajnerit të Napolit duket se ka qenë thjesht një mënyrë për të nxitur reagimin e të tijve, pasi pankina e Gattusos nuk është aspak në rrezik dhe shumë shpejt tekniku pritet të nënshkruajë edhe kontratën e re.

Ndërkohë ditën e djeshme skuadra kreu seancën stërvitore në një atmosferë shumë të qetë dhe pa ngritje zëri, ndërsa trajneri po provon të injektojë grintë e besim te futbollistët e tij, para dy ndeshjeve mjaft të rëndësishme ndaj Rijekës dhe Romës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency