Serie A

Gattuso shmang komentet mbi Ibrën dhe lavdëron Higuainin

Lajmi më i bujshëm që erdhi sot nga Italia, ishte ai që fliste për një tentativë të drejtuesve të Milanit, për të rikthyer në skuadër sulmuesin gjigant suedez, Zlatan Ibrahimoviç, i cili aktualisht luan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me Los Angeles Galaxy.

Drejtuesit e kuqezinjve dëshirojnë të përfitojnë nga përfundimi i kampionatit në SHBA dhe të sjellin sulmuesin 37-vjeçar në Milano, për të luajtur gjatë vitit të ardhshëm, në pjesën e dytë të sezonit.

Vetë tekniku i Milanit, Genaro Gattuso foli sot në konferencën për shtyp para ndeshjes me Olympiacosin në Europa League, teksa komentoi edhe zërat për afrimin e Ibrës te skuadra e tij, duke filluar që nga muaji Dhjetor.

“Ibrës i uroj një ditëlindje të gëzuar. Ka pësuar një dëmtim të ashpër, por ka ditur të rikthehet i madh dhe të shënojë gola. Më shumë se kaq unë nuk mund të flas, pasi kam detyrimin të komentoj vetëm për lojtarët e mi”, deklaroi Gattuso.

Trajneri i Milanit foli më pas për Gonzalo Higuainin, i cili do të rikthehet të luajë nesër ndaj grekëve, ndërsa bëri edhe krahasimin mes argjentinasit dhe Ibrahimoviçit, duke evidentuar disa diferenca mes tyre.

“Higuain nuk ka fizikun e Ibrës, por është shumë teknik dhe ka cilësi mjaft të mira, për të lëvizur dhe për të krijuar superioritet në momente të caktuara. Edhe në stërvitje, argjentinasi është shumë I qeshur dhe shkakton shumë humor, ndërsa Ibra është më serioz në këtë pikëpamje”, rrëfeu Gattuso.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency