Serie A

Gattuso: Teknika nuk mjafton për të fituar, Ibra është më i fortë se para 10 vitesh, por…

Zlatan Ibrahimoviç tregoi edhe njëherë se është në formë të shkëlqyer, pasi shënoi dy herë në portën e Napolit dhe i dha fitoren 1-3 Milanit në “San Paolo”, ndërsa trajneri Gennaro Gattuso nuk e fshehu zhgënjimin në fund të ndeshjes.

Në konferencën e zakonshme për shtyp, trajneri i Napolit mori përgjegjësinë për humbjen dhe theksoi se skuadrës po i ndodh shpesh të zhgënjejë në përballjet e mëdha, ndonëse luan mirë në fushë.

“Në fushë e kemi bërë gjithçka ne. Kemi krijuar raste të shumta, por më pas kemi bërë gabime që na kanë kushtuar shtrenjtë. U bë kohë që zhgënjejmë në përballje të mëdha dhe natyrisht që përgjegjësia bie mbi mua si trajner, ndonëse kam kohë që kërkoj më tepër agresivitet. Shpesh nuk mjafton vetëm niveli i lartë teknik për të fituar ndeshjet, pasi duhet të kafshojmë gjuhën dhe të bëjmë maksimumin në fushë. Duhet të ngremë stekën dhe të përballemi si të barabartë me këdo”, u shpreh Gattuso.

Trajneri i Napolit foli me superlativa edhe për heroin e Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ndonëse shprehu zhgënjim për mosndëshkimin e goditjes me bërryl të suedezit ndaj mbrojtësit Koulibaly, kur rezultatin ishte 0-1 në favor të kuqezinjve.

“Ibra do të mbetet miku im përgjithmonë, pasi kemi ndarë gjëra të rëndësishme bashkë. Milani beson shumë te ai dhe shokët e tij të skuadrës po bëjnë gjithçka në maksimum. Milani nuk është skuadra më e mirë, por të gjithë po japin maksimumin dhe po shijojnë rezultatet, ndërsa ne bëjmë rolin e profesorit shpesh. Bërryli ndaj Koulibaly? Në provat filmike duket si një goditje alla Mike Tyson dhe ndoshta duhej ndëshkuar, por nuk dua të merrem me këtë tani”, u shpreh Gattuso.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency