Serie A

Gattuso, tri fitore për t’i shpëtuar shkarkimit, Benitez pret te dera

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos. Humbja ndaj Veronës, pas dështimit në Superkupën e Italisë përballë Juventusit, ka bërë që Aurelio de Laurentiisit t’i soset durimi. Presidenti i napolitanëve kërkon përgjigje të menjëhershme në fushën e blertë, kundër Spezias, në Kupën e Italisë, dhe më pas përballë Parmës dhe Genoas në kampionat. Duhen tri fitore bindëse, të nevojshme për të shmangur shkarkimin e “Ringhios”.

Marrëdhëniet midis presidentit dhe trajnerit nuk janë të tilla sa të sjellin konfrontim me tyre, por sigurisht që ka pak ftohtësi. Palët nuk u sqaruan pas humbjes në Veronë, një shenjë se tensioni është krijuar përgjatë një sezon që nuk po shkon siç shpresohej. Sidomos për humbjet e shumta që ndikojnë direkt në klasifikim.

Një situatë që e ka bindur De Laurentiis që të marrë në konsideratë ndryshimin në stol. Mendimet e tij menjëherë shkuan te Rafa Benitez, me spanjolli që ka vendosur të largohet nga Kina. Mediet në Itali shkruajnë që ka pa pasur kontakte mes palëve, por Benitez ka kërkuar pak kohë për të vlerësuar situatën, para se të marrë një vendim për të “shkarkuar” Gattuson.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency