Merkato

Gavazaj zgjedh Rusinë, është afër kalimit te Yenisey

Enis Gavazaj po kalon ditët e tij të fundit te Skënderbeu sepse shumë shpejtë mesfushori me tipare sulmuese i cili është grumbulluar edhe në kombëtaren shqiptare do të ndërrojë skuadër. Mes Kroacisë dhe Rusisë, Gavazaj ka zgjedhur Premier Leaguen ruse sepse 23-vjeçari nga Prizreni është shumë pranë transferimi te skuadra e sapongjitur në elitën e futbollit rus, Yenisey Krasnoyarsk. Menaxheri i Gavazajt Shkumbin Qormemeti po bën të mundur këtë transferim. Nëse realizohet me sukses kalimi i 23-vjeçarit te Yenisey, atëherë Gavazaj do të ishte shitja e dytë që bën Skënderbeu në kampionatin rus, pas Bernard Berishës që u transferua te Anzhi. Për ta lënë të lirë yllin e skuadrës presidenti i korçarëve Ardjan Takaj kërkon minimalisht 600 mijë euro shifër që klubi i Yenisey-it është i gatshëm ta paguajë. Në këtë merkato Skënderbeu ka shitur James Adeniyi te Gabala në Azerbajxhan dhe Suad Sahitin te Larissa në Greqi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency