Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Gavi jashtë ekipit të parë, tjetër përplasje mes Barcelonës dhe LaLigas

Gjykata Tregtare e Barcelonës ka anuluar masën paraprake me të cilën Gavi u detyrua të regjistrohej si lojtar i ekipit të parë më 31 janar.

LaLiga prezantoi në në atë kohë kundërshtinë e saj, që ka rezultuar e suksesshme, sepse tani Gjykata konsideron se letra nga klubi i Barçës kishte një defekt formal, pasi ishte jashtë afatit.

Gavi do të jetë në gjendje të mbajë numrin 6, por ai do të duhet të regjistrohet përsëri si një futbollist ndihmës dhe, për momentin, dhe në mungesë të një zgjidhjeje, mund të lirohet nga kontrata më qershor nëse Barça nuk zgjidh çëshjen e kufirit të pagave.

Një problem më shumë ky për klubin katalanas.

Barcelona mbrohet

Në deklaratën zyrtare, LaLiga “ka marrë njoftimin nga Gjykata Tregtare e Barcelonës numër 10, duke informuar për heqjen e masave paraprake të rënë dakord më 31 janar 2023 për çështjen “Gavi”, për faktin se Barcelona nuk respektoi afatet e përcaktuara për paraqitjen e ankesës.

Barça, nga ana e saj, siguron që ankesa, ndryshe nga sa thotë LaLiga, nuk ka shkuar jashtë afatit dhe se masat parandaluese nuk do të ngrihen derisa vendimi të jetë i formës së prerë, sepse ka ankimim.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...